Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Obwodnica Buczkowic. Rozpoczęły się społeczne konsultacje

Zdjęcie

W środę, 6 kwietnia br. odbyło się w Buczkowicach spotkanie rozpoczynające konsultacje społeczne w sprawie przebiegu obwodnicy Buczkowic i Rybarzowic.

W związku z budową trasy S 69 między Bielskiem-Białą a Żywcem powstaje potrzeba wybudowania drogi omijającej te dwie wsie. Jest bowiem oczywiste, że po oddaniu do użytku S 69 ruch tranzytowy z kierunku Bielska-Białej w kierunku Szczyrku będzie odbywał się w dużej części właśnie nową trasą.

Na północny wschód od Rybarzowic będzie zjazd z S 69. Tymczasem droga lokalna łącząca dziś istniejącą DK 69 z DW 942 w Buczkowicach nie jest przystosowana do wzmożonego ruchu.

 

http://www.apropol.pl/konsultacje-spoleczne/buczkowice/

Wznowienie prac przy remoncie DW 908

Od piątku, 1 kwietnia br., po zimowej przerwie, wznowione będą prace przy remoncie DW 908 między Tarnowskimi Górami a Miasteczkiem Śląskim. Na niedzielę, 3 kwietnia lub poniedziałek, 4 kwietnia wykonawca zapowiada rozpoczęcie układania masy bitumicznej. Tym samym trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

 


Związek Mostowców zaprasza swych członków na wykład

Zdjęcie

19 kwietnia br. w siedzibie ZDW w Katowicach (ul. Lechicka 24) odbędzie się spotkanie techniczne członków Związku Mostowców Rzeczpospolitej Polskiej, którego tematem będzie: „Projektowanie konstrukcji budowlanych, nasypów, murów oporowych oraz stromych skarp z zasadami doboru geosyntetyków”.


Kolejne niewybuchy w Suszcu

Po znalezieniu tydzień temu niewybuchu przez ekipy remontujące DW 935 w Suszcu, saperzy dokładnie przeszukali teren. Znaleźli kolejne cztery niewybuchy. One także zostały wywiezione na poligon i zdetonowane.

Prace przy przebudowie drogi mogą być wznowione.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl