Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Skarpy na DW 941 będą umocnione

Zdjęcie

Jutro, tj. 10 sierpnia br. rozpoczną się prace przy zabezpieczaniu osuwisk na dwóch odcinkach liczących 188 m i 100 m, przy DW 941 między Wisłą Głębce a przełęczą Kubalonka. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Ruch w rejonie tzw. „patelni” będzie wahadłowy. Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie do połowy października br.


Drogowcy do zimy przygotowani

Zdjęcie

W ciągu najbliższych dni nastąpi znaczne nasilenie opadów śniegu. Spodziewane są opady ok. 20cm śniegu. Prosimy kierowców o rozważną jazdę. Na obiektach mostowych mogą występować oblodzenia.
Wszystkie firmy i organizacje, którym Zarząd Województwa Śląskiego  zlecił zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich są przygotowane do pracy.


Trwają prace po wypadku w gminie Koziegłowy (stan z godziny 15.00)

Po skażeniu terenu przyległego do drogi nr 789 w gminie Koziegłowy ZDW prowadzi prace polegające na wybraniu i utylizacji skażonej ziemi.


Wypadek w gminie Koziegłowy - powiat myszkowski (stan z godziny 8.00)

Około północy jadąca z bazy przeładunkowej w Boronowie cysterna z olejem napędowym przekroczyła dozwoloną prędkość. Na odcinku o ograniczeniu 40km/h jechała z prędkością około 80 km/h. W skutek utraty panowania nad pojazdem, cysterna zjechała na pobocze, po czym po próbie wjechania na drogę wywróciła się.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl