Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

XX Konwent Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich

W Opalenicy, od 18 do 20 października br. obradował XX Konwent Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich, w którym uczestniczył także Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach.
Dyrektorzy zrzeszeni w Konwencie  dokonali analizy sytuacji w drogownictwie w poszczególnych województwach. Szczególną uwagę zwrócono na aspekty prawne i finansowe realizacji zadań inwestycyjnych. 
Upoważniono Prezydium do wystąpienia do Konwentu Marszałków i parlamentarzystów z prośbą o zapewnienie w budżecie państwa (począwszy od 2012 roku) środków na budowę połączeń istniejącej sieci drogowej z autostradami i drogami ekspresowymi.


Liderzy Branży Infrastruktury nagrodzeni

Zdjęcie

Podczas tegorocznej, ósmej już edycji Międzynarodowych Targów Infrastruktury Miejskiej i Drogowej INFRASTRUKTURA 2010, które odbyły się między 13 a 15 października br. w Warszawie, wręczono nagrody laureatom konkursu Liderzy Branży Infrastruktury. Nagrody wręczał m.in. Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, członek kapituły konkursu, w której zasiadają także: prof. Adam WysokowskiJerzy Polaczek, poseł na Sejm RP, Grzegorz Stech, dyrektor ZDW w Krakowie, Ewelina Nawara, redaktor naczelna czasopism „Drogi” i „Obiekty Inżynierskie” oraz Andrzej Kozłowski, dyrektor wydawnictwa Media Pro.


Imielin: Rozpoczął się remont DW 934

W ubiegłym tygodniu w Imielinie rozpoczął się remont DW 934 od granicy z Mysłowicami do skrzyżowania z ul. Miarki. Kosztem ponad 5,2 mln złotych przebudowana będzie kanalizacja, wszystkie warstwy konstrukcyjne drogi wraz z jej nawierzchnią. Powstaną także nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Zakres robót jest powiększony także przez konieczność przełożenia wielu instalacji, takich jak urządzenia cieplne, gazowe, elektryczne itp. Długość przebudowanego odcinka wynosi 1251 m.


Przejazd pod torami w Pszczynie otwarty

Zdjęcie

Dziś, 27 września 2010 r. o godz. 12.00 otwarto przejazd pod torami kolejowymi, w ciągu DW 933 w Pszczynie. Po wielu latach oczekiwania miasto ma wreszcie stały, bezkolizyjny przejazd przez dzielącą je linię kolejową.
Przed otwarciem przedstawiciele Budimeksu i ZDW w Katowicach podpisali ostateczny protokół kończący inwestycję. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Bogusław Śmigielski, marszałek województwa śląskiego, Tomasz Tomczykiewicz, poseł na Sejm RP, Sławomir Kowalski,senator RP, Adam Matusiewicz,wicewojewoda śląski, Krystian Szostak, burmistrz Pszczyny oraz Józef Tetla, starosta pszczyński.

Tu można obejrzeć panoramę nowego obiektu:
http://zdw.katowice.europ.pl/panoramy/
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl