Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Trudna sytuacja na drogach. Śnieg ciągle sypie!

Dzisiejszej nocy zanotowano obfite opady śniegu. Sypie także przez całe przedpołudnie. Wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne. Jednak sytuacja drogowa jest trudna. Na drogach zalega błoto pośniegowe.


Zapowiedź dużych opadów śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed dużymi opadami śniegu. Przewiduje się w nocy 28/29 listopada wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 do 20 cm, w górach od 20 do 25 cm. W ciągu dnia opady śniegu wyniosą od 5 do 10 cm. W całym okresie przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości 25-30 km/h oraz porywami wiatru do 45 km/h.
Wystąpią utrudnienia komunikacyjne. Mogą tworzyć się zaspy.


Pierwszy śnieg. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie są gotowe

Dzisiaj w województwie śląskim spadł pierwszy śnieg. Ponieważ temperatury są dodatnie, nie utrzymuje się on na jezdni. Jednak lokalnie, szczególnie w górach, w godzinach nocnych jezdnie dróg mogą być pokryte śniegiem. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności.


Czy ciąg pieszo-rowerowy między Porajem a Żarkami Letniskiem jest drogą powiatową?

W ubiegłym tygodniu zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż DW 791 i przebudowa obiektów mostowych między Porajem a Żarkami Letniskiem. Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu ub. roku. W jej ramach przebudowano sieć energetyczną i teletechniczną, przebudowano dwa mosty i dwa przepusty, oraz wybudowano liczącą ok. 5,5 km długości ścieżkę pieszo-rowerową. Przedsięwzięcie było skomplikowane ze względu na konieczność przebudowy instalacji energetycznych. Droga była przez kilka miesięcy zamknięta, bowiem przebudowywano dwa mosty i przepusty. Ze zdziwieniem dowiedzieliśmy się o "oficjalnym otwarciu ścieżki pieszo-rowerowej we wtorkowy wieczór 16 listopada" .Na zamieszczonej, na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Myszkowie, fotografii Łukasz Stachera przecina wstęgę otwierając ścieżkę pieszo-rowerową.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl