Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Uwaga ochłodzenie! Będzie ślisko na drogach!

Jutro w całej Polsce temperatura powietrza spadnie poniżej zera. Zważywszy na to, iż dziś niemal przez cały dzień padał deszcz, należy się spodziewać, że już dzisiejszej nocy na drogach wojewódzkich będzie bardzo ślisko.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach prosi o zachowanie szczególnej ostrożności wszystkich kierowców, którzy muszą jutro wybrać się w podróż.


Dyskusja o obwodnicy Woźnik

Zdjęcie

Ponad 100 osób uczestniczyło wczoraj w spotkaniu konsultacyjnym w sprawie budowy obwodnicy Woźnik w powiecie lublinieckim. Spotkanie, które odbyło się w Urzędzie Miasta zorganizowała firma „Autostrada II”, firma z Katowic, która na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach przygotowuje wielowariantową koncepcję budowy obwodnicy miasta. Obwodnica jest konieczna nie tylko ze względu na potrzebę wyprowadzenia ruchu samochodowego poza centrum miasta (przez Woźniki przebiega ruchliwa DW 789), ale także dlatego, że w niedługim czasie w pobliżu miasta biec będzie autostrada A 1. Do tego, kilka kilometrów na zachód od miasta powstanie zjazd z autostrady. Ważne jest, by tak zmienić organizację ruchu, by wzmożony ruch pojazdów omijał centrum miasta.

 


DW 930 zamknięta na czas przebudowy

Zdjęcie

Od dziś zamknięta jest DW 930 w Połomi. Droga będzie przebudowana na długości ok. 500 m. W wyniku eksploatacji górniczej teren obniżył się. Ponieważ istnieje ryzyko zalewania drogi przez wody położonego obok zbiornika wodnego, zaszła konieczność wyniesienia korpusu drogi. Powstanie wysoki nasyp, którym pobiegnie nowy odcinek drogi.

 


Uwaga! Będzie ślisko!

Po kilkunastu dniach dodatnich temperatur, od poniedziałkowej nocy mamy do czynienia z mrozem. Na jutro i najbliższy weekend synoptycy zapowiadają mróz także w ciągu dnia. Spowoduje to powstanie na drogach śliskości i gołoledzi.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl