Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Komisja Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego Śląskiego Sejmiku debatowała o drogach wojewódzkich

Zdjęcie

Stan dróg wojewódzkich i plany tegorocznych inwestycji i remontów przedstawił Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach na posiedzeniu Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego Sejmiku Województwa Śląskiego, które odbyło się w czwartek,10 marca br.

Członkowie komisji wraz z jej przewodniczącym radnym Czesławem Sobierajskim zapoznali się także z efektami remontów oraz inwestycji poczynionych na drogach wojewódzkich w roku ubiegłym.

 

http://www.zdw.katowice.pl/pl/10/1297638015/160

Jak dochodzić odszkodowania za uszkodzenie pojazdu

Mijająca zima spowodowała wiele szkód w nawierzchniach dróg wojewódzkich. Nie można w pełni ocenić jeszcze ich zakresu, ale bieżąca kontrola stanu nawierzchni dróg administrowanych przez ZDW w Katowicach pokazuje, że ubytków jest dużo. Powstają one przede wszystkim na tych odcinkach, które nie były w ostatnich latach gruntownie remontowane, a jedynie doraźnie naprawiane.

Tam gdzie w ostatnich latach przeprowadzono kapitalne remonty konstrukcji drogi, ubytki nie występują. Dobrze to świadczy o standardach jakościowych jakich wymaga od wykonawców ZDW w Katowicach.


Zima trwa

Miniony weekend przyniósł falę mrozów. Wszystkie drogi wojewódzkie administrowane przez ZDW w Katowicach były przejezdne, ale wiele odcinków było oblodzonych.

W sobotę, 19 bm. temperatura oscylowała jeszcze w ciągu dnia wokół zera, ale w niedzielę spadła już do minus 5, a nawet minus 8. Dziś rano notowano nawet minus 13 st.

 


Plan na 2011 rok zatwierdzony

Przed kilkoma dniami Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził plan rzeczowo-finansowy remontów i inwestycji jakie przeprowadzone będą w tym roku. Poniżej lista zadań ujętych w planie. Składa się ona z dwóch części. Na początku są wymienione przedsięwzięcia, które realizować będzie bezpośrednio ZDW w Katowicach. W dalszej części remonty i przebudowy infrastruktury drogowej realizowane przez władze powiatów i gmin w ramach programu Współfinansowania Infrastruktury Drogowej.

 

000
od km 0 +095 do km 0 +650 (
od km 13 +880 do km 15 +900
od km 24 +085 do km 24 +475 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl