Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Suszec: znaleziono niewybuch, prace wstrzymane

W piątek 11 bm. robotnicy zajmujący się przebudową DW 935 w Suszcu natknęli się na niewybuch pochodzący prawdopodobnie z czasów ostatniej wojny. Policja strzegła tego miejsca do czasu przybycia saperów, którzy w sobotę, 12 bm. wywieźli niewybuch. Prace w tym rejonie są wstrzymane.

 


Komisja Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego Śląskiego Sejmiku debatowała o drogach wojewódzkich

Zdjęcie

Stan dróg wojewódzkich i plany tegorocznych inwestycji i remontów przedstawił Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach na posiedzeniu Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego Sejmiku Województwa Śląskiego, które odbyło się w czwartek,10 marca br.

Członkowie komisji wraz z jej przewodniczącym radnym Czesławem Sobierajskim zapoznali się także z efektami remontów oraz inwestycji poczynionych na drogach wojewódzkich w roku ubiegłym.

 

http://www.zdw.katowice.pl/pl/10/1297638015/160

Jak dochodzić odszkodowania za uszkodzenie pojazdu

Mijająca zima spowodowała wiele szkód w nawierzchniach dróg wojewódzkich. Nie można w pełni ocenić jeszcze ich zakresu, ale bieżąca kontrola stanu nawierzchni dróg administrowanych przez ZDW w Katowicach pokazuje, że ubytków jest dużo. Powstają one przede wszystkim na tych odcinkach, które nie były w ostatnich latach gruntownie remontowane, a jedynie doraźnie naprawiane.

Tam gdzie w ostatnich latach przeprowadzono kapitalne remonty konstrukcji drogi, ubytki nie występują. Dobrze to świadczy o standardach jakościowych jakich wymaga od wykonawców ZDW w Katowicach.


Zima trwa

Miniony weekend przyniósł falę mrozów. Wszystkie drogi wojewódzkie administrowane przez ZDW w Katowicach były przejezdne, ale wiele odcinków było oblodzonych.

W sobotę, 19 bm. temperatura oscylowała jeszcze w ciągu dnia wokół zera, ale w niedzielę spadła już do minus 5, a nawet minus 8. Dziś rano notowano nawet minus 13 st.

 
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl