Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Awaria: brak łączności telefonicznej!

Na skutek problemów technicznych dostawcy usługi łączności telefonicznej, w biurach ZDW w Katowicach nie działają dziś telefony.

O wznowieniu łączności telefonicznej poinformujemy. ZDW w Katowicach przeprasza za niedogodności.


W maju remont DW 919 w Sośnicowicach

6 maja br. upływa termin zgłaszania ofert w przetargu na naprawę liczącego 300 metrów długości odcinka DW 919 w Sośnicowicach. Podczas minionej zimy ten krótki odcinek drogi od Rynku w kierunku Trachów i Rud uległ zniszczeniu na skutek mrozu. Trzeba było zamknąć ten odcinek dla ruchu pojazdów ze względów bezpieczeństwa. W tej chwili ruch odbywa się objazdem drogami powiatowymi.

 


DW 933 w Pniówku otwarta także dla ciężarówek

Dziś o godz. 16.00 zostaną zniesione ograniczenia ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t na DW 933 w Pniówku. Przeprowadzone badania nośności konstrukcji drogi wykazały, że można dopuścić ruch pojazdów ciężarowych.


DW 931: Otwarto most w Jankowicach

Dziś otwarto dla ruchu wyremontowany most nad rzeką Dokawa w Jankowicach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 931. To jeden z pięciu mostów w ciągu tej drogi między Pszczyną a Bojszowami, które remontowane są od ubiegłego roku. W ramach tego przedsięwzięcia gruntownie przebudowano pięć obiektów mostowych, tak, by spełniały nowoczesne parametry techniczne.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl