Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Ustroń Nierodzim: dokumentacji ciągle brak

Na 28 maja br. zaplanowana była blokada DW 941 w Ustroniu. Zdesperowani mieszkańcy dzielnicy Nierodzim chcieli zwrócić uwagę na pilną potrzebę zainstalowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DW 941 z ul. Skoczowską. Pojawiały się opinie, że winę za opóźnienie przebudowy skrzyżowania ponosi ZDW w Katowicach nie chcąc uzgodnić projektu przebudowy wykonywanego na zlecenie Urzędu Miasta Ustronia. Ostatecznie blokadę odwołano, a władze Ustronia zapewniły, że dokumentacja jest już prawie gotowa. Minęły cztery tygodnie, a projektu nadal nie ma.

 


Związek Mostowców RP zaprasza

We wtorek, 28 czerwca br., o godz. 13.00, w siedzibie ZDW w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie techniczne organizowane przez Oddział Górnośląski Związku Mostowców RP.

 


Imielin: odkryto zabytki, prace wstrzymane

Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków wstrzymał roboty ziemne prowadzone w Imielinie przy remoncie DW 934 (ul. Imielińska). Decyzję wydano na czas zabezpieczenia nadzoru archeologicznego i uzyskania pozwolenia na badania archeologiczne.

Z informacji przekazanej przez urząd konserwatora wynika, że w rejonie skrzyżowania DW 934 (ul. Imielińska) z ul. Turystyczną znajdują się pozostałości osady kultury łużyckiej (średnia i młodsza epoka brązu i początek epoki żelaza, od ok. 1300 do ok. 400 r. p. n. e.) oraz osady produkcyjnej z okresu rzymskiego.

 


Zapalił się samochód. Droga zablokowana.

Dzisiaj przed południem na przebudowywanym odcinku DW 946 w Żywcu zapalił się samochód osobowy. Pożar ugasiła straż pożarna, a policja wyznaczyła objazdy lokalnymi drogami biegnącymi przez pobliskie osiedle.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl