Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Bezpieczniejsze przejazdy kolejowe

Zdjęcie

Zakończyła się wymiana oznakowania pionowego i poziomego na przejazdach kolejowych na drogach wojewódzki administrowanych przez ZDW w Katowicach. Kosztem ponad 238 tys. złotych wymieniono wszystkie znaki pionowe i większość oznakowania poziomego. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa bezpieczeństwa.


Uwaga ćwiczenia w Pająku

Jak informuje komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, jutro, 28 czerwca br., od godz. 10.30 do 12.00 trwać będą ćwiczenia w zakresie ratownictwa technicznego i chemiczno-ekologicznego. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu na DW 904 w pobliżu zbiornika wodnego w miejscowości Pająk w gminie Konopiska.

Na miejscu będą obecni policjanci, którzy będą kierować ruchem i informować o utrudnieniach. ZDW w Katowicach prosi kierowców o ostrożną jazdę.

 


Ustroń Nierodzim: dokumentacji ciągle brak

Na 28 maja br. zaplanowana była blokada DW 941 w Ustroniu. Zdesperowani mieszkańcy dzielnicy Nierodzim chcieli zwrócić uwagę na pilną potrzebę zainstalowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DW 941 z ul. Skoczowską. Pojawiały się opinie, że winę za opóźnienie przebudowy skrzyżowania ponosi ZDW w Katowicach nie chcąc uzgodnić projektu przebudowy wykonywanego na zlecenie Urzędu Miasta Ustronia. Ostatecznie blokadę odwołano, a władze Ustronia zapewniły, że dokumentacja jest już prawie gotowa. Minęły cztery tygodnie, a projektu nadal nie ma.

 


Związek Mostowców RP zaprasza

We wtorek, 28 czerwca br., o godz. 13.00, w siedzibie ZDW w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie techniczne organizowane przez Oddział Górnośląski Związku Mostowców RP.

 
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl