Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Na DW 793 remont nawierzchni i urządzeń dylatacyjnych wiaduktu

Dzisiaj (22 września br.) rozpoczął się remont około siedmiuset metrowego odcinka DW 793 w Myszkowie między wiaduktem nad torami kolejowymi w kierunku Żarek. Prace trwać będą do 30 października br. Wyremontowana będzie nawierzchnia drogi. Koszt remontu wyniesie ok. 0,5 mln złotych.

Trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu, bowiem na samym wiadukcie, w poniedziałek, 26 bm. rozpocznie się remont urządzeń dylatacyjnych i wymiana części barier energochłonnych. Roboty potrwają do 15 listopada br. Wartość tych prac to ok. 200 tys. złotych.

 


Apel o poszanowanie prawa

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach prosi komitety wyborcze uczestniczące w kampanii przed październikowymi wyborami o przestrzeganie przepisów regulujących kwestie eksponowania plakatów wyborczych i banerów w pasie drogowym dróg wojewódzkich.

Przypomnijmy, że zasady te są opisane w rozporządzeniu Rady Ministrów z 1 czerwca 2004 r. w sprawie określenia warunków udzielania zezwoleń na zajęcie pasa drogowego (Dz. U. z dnia 19 czerwca 2004 r.) a także art. 40 ust. 16 ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 71, poz. 838).

 


Frezowanie nawierzchni DW 919 w Raciborzu

Na DW 919 w Raciborzu, między kanałem Ulga a Markowicami (ul. Gliwicka) będzie dziś frezowana warstwa ścieralna nawierzchni drogi i układana na nowo. W związku z tym ruch odbywać się będzie wahadłowo.


Przygotowania do budowy obwodnicy w Pszczynie

Gotowa jest już dokumentacja projektowa północnej obwodnicy Pszczyny. Trwają czynności prawne zmierzające do uzyskania wszystkich, niezbędnych dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia budowy nowej arterii.

To dobra wiadomość dla mieszkańców miasta i kierowców zmuszonych dziś przebijać się przez zakorkowane miasto. Północna obwodnica Pszczyny połączy drogę krajową nr 1 (bezkolizyjny węzeł powstanie obok salonu samochodowego Škody) z drogą wojewódzką nr 935 mniej więcej na granicy Pszczyny i gminy Suszec. W ten sposób jadący od strony Katowic w kierunku Suszca i Żor bezproblemowo ominą centrum miasta.

Będzie to drugi, po oddanym do użytku w ubiegłym roku przejeździe pod torami kolejowymi (ul. Bielska, DW 933) bezkolizyjny przejazd przez linię kolejową w mieście.

 
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl