Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

DW 934 w Bieruniu otwarta

Jak poinformował Zakład Linii Kolejowych PKP SA, dzisiaj ok. godz. 20.00 zakończył się remont przejazdu kolejowego na DW 934 w Bieruniu (ul. Wawelska). Remont trwał dwa tygodnie. W tym czasie droga była całkowicie zamknięta.


18 ofert w przetargu na budowę węzła obwodnicy Pszczyny

Dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na budowę węzła obwodnicy Pszczyny z drogą krajową nr 1. Wpłynęło 18 ofert firm i konsorcjów firm. Według kosztorysu inwestorskiego inwestycja mogła kosztować 90,3 mln złotych. Najwyższą kwotę, wynoszącą 67,7 mln zł za wybudowaniu bezkolizyjnego węzła, zaproponowała firma „Poldim SA” z Tarnowa. Najniższa oferta, opiewająca na 52 mln zł pochodzi od koncernu  „Mota-Engil Central Europe” SA.

 


DW 934 w Bieruniu: Oznakowanie nie do przyjęcia

Inspektorzy ZDW w Katowicach nie zaakceptowali oznakowania na DW 934 w Bieruniu, które ustawił Zakład Linii Kolejowych PKP SA na czas remontu przejazdu kolejowego w Bieruniu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami skrzyżowanie dróg z liniami kolejowymi administrowane jest przez właściciela linii kolejowej. Stan przejazdu kolejowego w Bieruniu był już bardzo zły. Do ZDW w Katowicach wpływało wiele interwencji i postulatów naprawy tego przejazdu kolejowego, które przekazywane były PKP.

 


Zakończone remonty w Raciborzu

Zakończyły się remonty DW 935 (ul. Reymonta) i DW 919 (ul. Gliwicka) w Raciborzu. W tym pierwszym przypadku wszystkie testy i badania przeprowadzone w ramach procedury odbioru wypadły pomyślnie i inwestycja została zakończona. Wyremontowano obydwie jezdnie (łącznie z podbudową drogi) i chodniki na odcinku kilkuset metrów.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl