Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

DW 781 na przełęczy Kocierskiej przejezdna

Zdjęcie

Zakończyła się naprawa DW 781 na przełęczy Kocierskiej. Droga ta była zamknięta od ubiegłorocznej powodzi. Wielkie opady deszczu spowodowały osunięcie się stoku, wzdłuż którego biegnie droga łącząca Żywiec z Andrychowem w województwie małopolskim.

Naprawa drogi wiązała się z koniecznością ustabilizowania gruntu. Od maja do października ub. roku osuwisko było aktywne. Dopiero w grudniu ub. roku i w styczniu br. można było przeprowadzić prace zabezpieczające grunt przez dalszym osuwaniem się. Polegały one na wwierceniu w podłoże dwunastu pali o długości ponad dziesięciu metrów każdy, które zostały dodatkowo zabetonowane.

 


DW 930 w Połomi będzie otwarta

Dziś ok. godziny 13.00 otwarty będzie przejazd DW 930 w Połomi. Droga była zamknięta od stycznia do października br. z powodu remontu. Po kilku tygodniach od jej otwarcia trzeba było ją ponownie zamknąć z powodu powstania zapadliska w rowie obok jezdni.


Uwaga na gołoledź!

Prognozy pogody przewidują, że dzisiejszej nocy w województwie śląskim będzie padał deszcz przy temperaturze ok. +5 st. C. Między godziną 7.00 a 8.00 jutrzejszego poranka, temperatura ma spaść do ok. +1 st. C w Katowicach, oraz do –1 w okolicach Częstochowy, i w powiatach myszkowskim i zawierciańskim.


Zasady wspólnych inwestycji na drogach wojewódzkich w 2012 roku

Zdjęcie

Zarząd Województwa Śląskiego przyjął program WID (Współfinansowania Inwestycji Drogowych) na rok 2012.

Program określa zasady wspólnego finansowania z budżetów gmin i powiatów oraz samorządu województwa budowy skrzyżowań, chodników i ciągów pieszo-rowerowych, zatok autobusowych oraz sygnalizacji świetlnej, czyli takich elementów infrastruktury, która służy przede wszystkim lokalnym społecznościom.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl