Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Przyszła zima. Trudne warunki na drogach!

Od wczoraj w całym województwie intensywnie pada śnieg. Dzisiejszego popołudnia padało szczególnie mocno. Co gorsza około godziny 13.00 temperatura spadła poniżej zera także poza terenami górzystymi. W tej sytuacji na wszystkich drogach wojewódzkich panują bardzo trudne warunki.


Prom w Grzegorzowicach znów pływa

Od dzisiejszego poranka prom na Odrze w Grzegorzowicach, w ciągu DW 421 znów kursuje. Prom nie mógł pływać przez ponad miesiąc z powodu zbyt niskiego stanu wody w rzece. Opady w ostatnich dniach spowodowały podwyższenie stanu wody w Odrze, co sprawiło, że prom mógł wznowić pracę.


Nowy przebieg dwóch odcinków dróg wojewódzkich

Zdjęcie

Od nowego roku zmienił się przebieg dwóch odcinków dróg wojewódzkich w Śląskiem. W związku z wybudowaniem obwodnicy Siewierza zmienił się nie tylko przebieg drogi krajowej, ale także drogi wojewódzkiej nr 793. Jej nowy odcinek prowadzi od skrzyżowania z nowym przebiegiem DK 78 (obwodnica) do ronda będącego skrzyżowaniem z ul. Kielecką. Dotychczasowy przebieg DW 793 od tego skrzyżowania w kierunku centrum miasta, czyli ulice Kielecka oraz Żwirki i Wigury stały się drogami miejskimi i zarządza nimi burmistrz miasta Siewierza.

 


DW 935 wyremontowana. Ekrany w Ustroniu wybudowane

W połowie grudnia br. zakończyła się przebudowa DW 935 w Suszcu trwała od jesieni ub. roku. Przebudowywane zostały wszystkie warstwy konstrukcyjne drogi, skrzyżowania, zjazdy do posesji i system odwodnienia na ponad sześciokilometrowym odcinku. Powstały także nowe chodniki. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 24 miliony złotych. Wykonawcą była firma Eurovia Central Europe SA.

 
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl