Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Drogowcy do zimy przygotowani

Zdjęcie

W ciągu najbliższych dni nastąpi znaczne nasilenie opadów śniegu. Spodziewane są opady ok. 20cm śniegu. Prosimy kierowców o rozważną jazdę. Na obiektach mostowych mogą występować oblodzenia.
Wszystkie firmy i organizacje, którym Zarząd Województwa Śląskiego  zlecił zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich są przygotowane do pracy.


Trwają prace po wypadku w gminie Koziegłowy (stan z godziny 15.00)

Po skażeniu terenu przyległego do drogi nr 789 w gminie Koziegłowy ZDW prowadzi prace polegające na wybraniu i utylizacji skażonej ziemi.


Wypadek w gminie Koziegłowy - powiat myszkowski (stan z godziny 8.00)

Około północy jadąca z bazy przeładunkowej w Boronowie cysterna z olejem napędowym przekroczyła dozwoloną prędkość. Na odcinku o ograniczeniu 40km/h jechała z prędkością około 80 km/h. W skutek utraty panowania nad pojazdem, cysterna zjechała na pobocze, po czym po próbie wjechania na drogę wywróciła się.


Zbigniew Tabor Przewodniczącym Komitetu Technicznego Polskiego Kongresu Drogowego

06.06.2006 r. w  Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Kongresu Drogowego,  na którym podjęto  uchwałę zatwierdzającą  jednogłośny wybór mgr. inż. Zbigniewa  Tabora  (dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach) na Przewodniczącego Komitetu Administracji Dróg Samorządowych i Krajowych.
 

Wirtualne biuro

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl