Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Obwodnica Buczkowic. Rozpoczęły się społeczne konsultacje

Zdjęcie

W środę, 6 kwietnia br. odbyło się w Buczkowicach spotkanie rozpoczynające konsultacje społeczne w sprawie przebiegu obwodnicy Buczkowic i Rybarzowic.

W związku z budową trasy S 69 między Bielskiem-Białą a Żywcem powstaje potrzeba wybudowania drogi omijającej te dwie wsie. Jest bowiem oczywiste, że po oddaniu do użytku S 69 ruch tranzytowy z kierunku Bielska-Białej w kierunku Szczyrku będzie odbywał się w dużej części właśnie nową trasą.

Na północny wschód od Rybarzowic będzie zjazd z S 69. Tymczasem droga lokalna łącząca dziś istniejącą DK 69 z DW 942 w Buczkowicach nie jest przystosowana do wzmożonego ruchu.

 

http://www.apropol.pl/konsultacje-spoleczne/buczkowice/

ZDW w Katowicach planuje wybudowanie obwodnicy biegnącej od wspomnianego zjazdu z S 69 do DW 942 na północ od Buczkowic.

W ubiegłym roku firma A-Propol z Gliwic wygrała przetarg na stworzenie wielowariantowej koncepcji budowy nowej drogi. Umowa przewiduje m.in. przedstawienie kilku możliwych wariantów przebiegi drogi i konsultacje społeczne.

Zainteresowanie środowym spotkaniem było bardzo duże. Przybyło ponad stu mieszkańców Rybarzowic i Buczkowic. Przedstawiciele projektanta zaprezentowali cztery warianty przebiegu obwodnicy i odpowiadali na pytania. Uczestnicy spotkania mogli także wypełnić ankiety i zgłosić swe uwagi.

Pytania zadawane projektantom i dyskusja pokazały, że sama idea budowy obwodnicy nie budzi zastrzeżeń. Mieszkańcy dwóch wsi interesowali się przede wszystkim wysokością zapłaty za pola, którymi będzie biec droga, oraz usytuowaniem wiaduktów, które pozwolą przejechać na drugą stronę nowej drogi. Jest to ważna kwestia dla właścicieli okolicznych pól, bowiem prawie trzy kilometrowy odcinek obwodnicy nie będzie miał skrzyżowań z lokalnymi drogami.

Na stronie internetowej firmy A-Propol można wyrazić opinię na temat planowanej obwodnicy:

http://www.apropol.pl/konsultacje-spoleczne/buczkowice/

Projektanci przeanalizują w najbliższym czasie wszystkie wnioski i w miarę możliwości uwzględnią je w proponowanych wariantach przebiegu obwodnicy.

 

http://www.apropol.pl/konsultacje-spoleczne/buczkowice/
2011-04-08

 
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl