Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Pierwszy śnieg. Służby odpowiedzialne za odśnieżanie są gotowe

Dzisiaj w województwie śląskim spadł pierwszy śnieg. Ponieważ temperatury są dodatnie, nie utrzymuje się on na jezdni. Jednak lokalnie, szczególnie w górach, w godzinach nocnych jezdnie dróg mogą być pokryte śniegiem. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności.

Tegoroczne przygotowania do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich zostały zakończone już kilka tygodni temu. Zarząd Województwa Śląskiego przyjął uchwałę o standardach utrzymania zimowego, a powiatowe zarządy dróg, którym władze województwa zlecają zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich, przygotowały sprzęt i potrzebne materiały.
Każda firma, która jest bezpośrednio odpowiedzialna za odśnieżanie dróg wojewódzkich jest zobowiązana do przesyłania do ZDW w Katowicach codziennych, szczegółowych raportów opisujących działania mające na celu utrzymanie dróg wojewódzkich w takim standardzie, jaki przewiduje uchwała Zarządu Województwa.
Inspektorzy ZDW w Katowicach, jak co roku kontrolować będą pracę tych firm.

2010-11-24

 
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl