Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Pszczyna: ul. Bielska (DW 933) wyremontowana

Zdjęcie

Zakończyły się roboty budowlane przy remoncie DW 933 w Pszczynie. Przedwczoraj ułożono ostatnią, ścieralną warstwę nawierzchni, na odcinku między stacją paliw a skrzyżowaniem z ul. Jagiełły.

Ruch nie jest jeszcze otwarty, ponieważ trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe przy budowie przejścia podziemnego dla pieszych. Trwa także procedura odbioru przez wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Ruch na ostatnim odcinku będzie otwarty w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Ponieważ droga przebiega teraz ponad nowozbudowanym przejściem dla pieszych, konieczne jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu inżynierskiego, które wyda Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.
Modernizacja ul. Bielskiej, od skrzyżowania z DK 1 do skrzyżowania z ul. Korfantego i Cieszyńską, wraz z budowami przejazdu pod torami i przejścia podziemnego kosztowała budżet samorządu województwa ok. 70 mln zł i nie byłaby możliwa bez zaciągniętego kredytu.


Lokalizacja zdarzenia
2010-11-19

 
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl