Strona główna | Wirtualne biuro | Biuletyn Informacji Publicznej | Mapa serwisu | Kontakt

Aktualności

Wypadek w gminie Koziegłowy - powiat myszkowski (stan z godziny 8.00)

Około północy jadąca z bazy przeładunkowej w Boronowie cysterna z olejem napędowym przekroczyła dozwoloną prędkość. Na odcinku o ograniczeniu 40km/h jechała z prędkością około 80 km/h. W skutek utraty panowania nad pojazdem, cysterna zjechała na pobocze, po czym po próbie wjechania na drogę wywróciła się.

Przewożono 32 tony oleju napędowego. Straż Pożarna przepompowała około 20 ton oleju do podstawionej cysterny, pozostałe 12 ton rozlało się i skaziło przyległy teren. Skażona ziemia zostanie wybrana i utulizowana. Na miejscu wypadku poza Strażą Pożarną i Policją obecny jest inspektor nadzoru oraz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich. Organizowane są objazdy. Droga będzie zamknięta prawdopodobnie przez najbliższe 3 dni.  Dyrektor ZDW w Katowicach powołał już specjalną Komisję złożoną z ekspertów z branży drogowej, ochrony środowiska oraz prawników. Komisja ma za zadanie ustalenie sposobu jak najszybszego usunięcia skutków wypadku i naprawy. W wypadku nikt nie ucierpiał. Sytuacja jest dynamiczna i może ulec zmianie. O jej przebiegu będziemy na bieżąco informowali zainteresowanych dziennikarzy.

2006-06-09

 
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ul. Lechicka 24 40-609 Katowice tel. 032-781-92-11 fax: 032-781-92-00 kontakt dla mediów: rzecznik@zdw.katowice.pl